Ми і І.Я. Франко (2006)

Наша школа вже багато років носить ім’я Івана Яковича Франка. Навколо імені Каменяра проводиться велика робота.

Кожного року учні школи відвідують місця, пов’язані з ім’ям Великого Каменяра : Львів, де після обов’язкової екскурсії по місту кладуть квіти на могилу Івана Франка, що на Личаківському кладовищі; музей Івана Франка у Львові, село Нагуєвичі; м. Дрогобич.

Пошукова робота проводиться учнями нашої школи і в Києві. Учень школи Валерій Олійник разом з батьком виготовив альбом, присвячений життю і творчості Івана Франка, Ольга Юрачківська (праправнучка Великого Каменяра) працює над книжкою Л.Хінкулова “Літературні зустрічі”, фотографує будинки, у яких зупинявся Іван Франко.

Традиційно проводяться у школі декади, присвячені Івану Франку. У 1996 році ми урочисто відзначили 140 років з дня народження Івана Франка та 125-річчя створення Колегії Павла Галагана. На святі були присутні багато гостей: нащадки Івана Франка, літературознавці, кореспонденти, випускники різних років.

Обов’язковими стали виставки – конкурси малюнків до творів І.Франка, особливо яскравими є ілюстрації учнів 1-3 класів до казок письменника. Систематично учні школи відвідують вистави театру імені Івана Франка.

Ось і цього року, 5 жовтня, учні 10-х класів переглянули виставу “Украдене щастя”, якою традиційно театр відкриває сезон.

Одним із чергових заходів у цьому навчальному році була зустріч учнів 10-х ,11-х кл. з директором музею Івана Франка у Львові Романом Гораком , що проводилась у Будинку письменників 18.09.2001р. з нагоди 145річчя з дня народження Івана Франка. Також наші учні зустрілися з акторами театру ім.Івана Франка Степаном Олексенком та В.Степурою.

Справжнім святом для учнів школи стала прем’єра вистави Львівського театру ім. М.Заньковецької “Картка любові” ( автор Р.Горак , режисер Г.Шумейко), присвячена І.Я.Франку, його першому коханню до Ольги Рошкевич.

 

Категорія: Мої статті | Додав: vintyk (11.21.2017)
Переглядів: 72 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar