Створена спільними зусиллями ... (2005 рік)

Створена спільними зусиллями педагогів, батьків і учнівського самоврядування атмосфера доброзичливої уваги, взаєморозуміння, врівноваження бажань та можливостей учнів, сприятливі умови для оптимального розвитку здібностей зробила школа №92 імені Івана Франка привабливою для дітей не тільки в години навчання, а й в позаурочний час. Оточені піклуванням вчителів, учні не поспішають додому, а беруть активну участь у шкільних гуртках, гуртках Палацу дитячої творчості , створених на базі школи, спортивні секції. Близько 70% учнів зайняті в різних гуртках та секціях.

Наша школа носить ім’я Великого Каменяра. Це обумовлює напрями виховної і освітньої роботи з учнями. Стали традиційними щорічні Франківські декади. Франкове слово світиться для всіх вогнем добра, любові, наполегливої праці в ім’я рідної землі. Літературні читання відбуваються в Світлиці Франка, яка прикрашена фотостендами, рушниками, ілюстраціями. Учні “чують” голос поета, виконують його улюблені пісні, надихаються прекрасними Франковими творами. Пам’ятають учні і поїздки на батьківщину поета (Львів, Дрогобич, село Нагуєвичі).

У нашій школі склалися глибокі традиції виховання любові до рідної мови. Ця робота триває не тільки на уроках, а й в позаурочний час, коли відбуваються літературні вечори, конференції, конкурси читців Шевченкової і Франкової поезії. Рідне слово чарує дітей на святах народної пісні у виконанні призера численних конкурсів шкільного ансамблю “Лілея” та на зустрічах з майстрами мистецтв народними артистами України А. Паламаренком, Н. Крюковою та іншими.

Любов до рідного слова живиться знанням історії рідного краю. Протягом багатьох років діти подорожують славетними шляхами України, збирають матеріали про героїв нашого народу, поглиблюють свої знання про видатних поетів, вчених, художників, композиторів. Чернігів і Полтава, Переяслав і Корсунь лишили незабутні враження в серцях дітей.

З особливою ретельністю готується завжди школа до відзначення Шевченківських свят, коли перед вчителями стоїть завдання донести до серця учня священне і величне слово Поета, викликати в їхніх душах захват від того, “ величне національне свято, гостями якого були А. Солов’яненко,  Д. Петриненко, І. Драч, Д. Павличко.

Шанувати традиції, оберігати наші святині допомагають нам щорічні різдвяні і новорічні свята, які проводимо за народними обрядами і звичаями. Старовинні ігри, народні пісні, колядки, щедрівки, традиційні “Українськи вечорниці” повертають до нас неоціненні скарби предків.

Традиції навчально виховної роботи нашої школи спрямовані на те, щоб на зламі століть, коли відбувається становлення української держави, виховувати молоде покоління духовно багатими, інтелектуально розвиненими, свідомими громадянами України.

Крім української, учні вивчають (поглиблено) англійську, німецьку, російську мови. Відбувається поступове відродження курсу англійської мови за підручниками вид-ва Оксфордського університету. Знання з англійської мови, які учні набувають як на традиційних уроках, так і під час диспутів, семінарів, уроків – екскурсій, конференцій, знаходять своє практичне застосування в роботі ігру юних дипломатів “Всесвіт”, створеного з метою активізації пізнавальної діяльності учнів в галузі історії, культури, суспільних відносин в країнах, з навчальними закладами яких школа підтримує партнерські зв’язки. Запам’яталися: фотовиставка “Світ без кордонів”, конкурс малюнків “Земля – наш спільний дім”, зустріч з послом Великобританії в Україні, літературні вечори до ювілеїв англійських та американських письменників, театральні вистави, створені учнями школи.

На конкурсі – фестивалі європейських держав команда нашої школи представляла Великобританію і посіла перше місце.

На зміцнення фізичного стану учнів спрямовані районі змагання “Старти надії”, легкоатлетичні кроси, змагання з інтелектуальних видів спорту, з міні – футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу. У районних змаганнях в 2000-2001 навчальному році школа виборола ІІІ комплексне місце.

Свої таланти учні розвивають в гуртках художньої самодіяльності; в літстудії “Перші сходи”, у вокальному ансамблі “Лілея”; в фестивалях народної творчості.

Категорія: Мої статті | Додав: vintyk (11.21.2017)
Переглядів: 54 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar